scorecardresearch

Bu hafta Eğitim Dünyasın : Kültürlü Yetenekler Sahnede

134 izlenme
Kategori Eğitim
Eklenme Tarihi 1 yıl önce
DilTürkçe
Açıklama
Özel Bursa Kültür Okulları’nda eğitim alan öğrencilerin, yıl boyunca edindikleri kazanımları sergiledikleri “Kültürde Sanat” etkinliği, Merinos Atatürk Kongreve Kültür Merkezi’nde yapıldı.

Özel Bursa Kültür Okulları’nın Ovaakça, Özlüce ve Ataevler kampüslerinde eğitim gören yüzlerce öğrencinin yoğun emekleriyle gerçekleştirilen ve başarıyla sahnelenen “Kültürde Sanat” etkinliğine, bin beş yüzün üzerinde veli ve davetli katıldı.

Özel Bursa Kültür Okulları Yönetim Kurulu Başkanı Zafer Bulut, Yönetim Kurulu Üyeleri ve öğretmenlerinin de hazır bulunduğu etkinlikler, fuaye alanında gerçekleştirilen workshoplarla başladı.

“Yanmayan Eldiven”e büyük ilgi

Ebru veresim sergilerinden farklı konularda yaklaşık 30 civarında standın bulunduğu alanda “Kültürlü Mucitler” tarafından sergilenen gösterilerde en dikkat çeken performans, “Yanmayan Eldiven” oldu. Etkinliğe gelen davetlilerin yoğun ilgigösterdiği stantta Kültürlü Öğrenciler, sergiledikleri performansla göz doldurdular.

“Nao’ya velilerden de tam not”

ÖzelBursa Kültür Okulları öğrencileri tarafından geliştirilen yazılım ile harikalar yaratan ve girdiği tüm yarışmalarda derece elde eden robot Nao da etkinlik kapsamında fuaye merkezinde yerini aldı. Konukların ilgi odağı olan Nao,kendisine verilen komutlarla bağlı olarak yaptığı gösteri ile velilerden de tam not aldı.

Workshopların ardından etkinlik sahne gösterileriyle devam etti. Sahne gösterileri, yaklaşık 200 öğrenciden oluşan kalabalık koronun seslendirdiği yerli ve yabancı şarkılarla başladı.

Enerjinin hiç düşmediği programda, “Kültürlü Yetenekler”, dans gösteriyle de geceye damga vurdu. Kültürlü Öğrenciler tarafından Sema,Denizli,Trakya,Van,Burdur,Kafkas,Sinop ve Anadolu Rüyası yöreleri olarak sergilenen halk oyunları gösterileri izleyenlerden büyük alkış aldı.

Etkinlik kapsamında ayrıca yıl boyunca sergiledikleri performansla takdir toplayan Tiyatro Kulübü öğrencilerine de başarı sertifikaları takdim edildi.
Etiketler